نوشته های عمومی

چگونه در فیزیولوژی موفق شویم: دوره، مرحله 1 و فراتر از آن

فیزیولوژی متفاوت است! اگر در جریان یادگیری فیزیولوژی، چه در یک دوره سنتی و چه در دوره سیستمی هستید، متوجه شده اید که با بیوشیمی و آناتومی متفاوت است. دلایل متعددی وجود دارد. اولاً، خطرات زیاد است، زیرا فیزیولوژی اساس پزشکی است. یادگیری فیزیولوژی پیامدهای طولانی مدت و پایین دستی برای درک پاتوفیزیولوژی و پزشکی بالینی دارد. و فیزیولوژی زیربنای مرحله 1 است، بنابراین یادگیری خوب آن در دوره های آموزشی ضروری است. دوم، فیزیولوژی را نمی توان حفظ کرد (و شما حافظان خوبی هستید!). فیزیولوژی باید درک شود و نمی توان در درک شتاب زد. شما به جای حقایق مجزا، مفاهیم و اصول را یاد می گیرید و با سلسله مراتب مفاهیم، ​​ارتباطات متقابل و مضامین تکرار شونده به چالش کشیده می شوید. آخرین و آه بسیار مهم، شما باید با نمودارها، معادلات، صلح برقرار کنید، و محاسبات، زیرا آنها زبان فیزیولوژی هستند. بهتر است به جای اینکه از قبل بپذیریم که “من نمودار انجام نمی دهم”، سیستمی برای ترجمه جنبه ریاضی فیزیولوژی به چیزی بصری پیدا کنید که با شما صحبت کند!

یادگیری فیزیولوژی – بهترین شیوه ها در اینجا یک چرخه قدیمی وجود دارد که کار می کند!
1. پیش خواندن
2. شرکت در کلاس
3. مرور
4. انجام سوالات تمرینی
5. تکرار شب قبل از کلاس، موضوع را از قبل بخوانید، با خرید کتاب آموزشی با تخفیف و مطالعه آن مانند  فیزیولوژی; مدارها را گرم می‌کنید، مفاهیم کلیدی را قدردانی می‌کنید و نقاط چسبنده را شناسایی می‌کنید. از آنجایی که شما از قبل مطالعه کرده اید، زمان صرف شده در کلاس به جای زمانی که “من کاملاً از دست داده ام” زمان یادگیری مفیدی خواهد بود. بعد از کلاس، مطالب را با استفاده از ترکیبی از یادداشت های کلاس و متن آموزشی مرور کنید. سپس شروع به انجام سوالات تمرینی کنید. سوالات تمرین فیزیولوژی بهتر است به عنوان ابزار یادگیری استفاده شود، نه به عنوان ابزار ارزیابی. شما مناطق مشکل را تشخیص داده و بلافاصله شروع به استفاده از مواد خواهید کرد. سوالات را زود و اغلب انجام دهید، از پاسخ های درست  و  غلط درس بگیرید و استراتژی های تست زدن و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.
رزرو کنیم یا نه؟ ممکن است در حال بحث باشید که آیا به خرید کتاب درسی با تخفیف فیزیولوژی نیاز دارید، زیرا دستان شما پر از جزوات، پاورپوینت ها و ضبط سخنرانی است. تصمیم فردی است، اما اینها “مزایای” هستند که باید در نظر گرفته شوند. با خرید کتاب ها صوتی با تخفیف همان داستان را با صدایی متفاوت می شنوید. همه چیز در مورد یافتن صدایی است که با شما صحبت می کند – و پیدا کردن آن صدا قبل از اینکه دوره از شما عبور کند. یک کتاب فیزیولوژی آموزشی می تواند به شما کمک کند تا سلسله مراتب مفاهیم را ببینید. ایجاد انسجام؛ ترجمه نمودارها، معادلات و محاسبات به کلمات؛ پر کردن شکاف ها؛ ارائه کمک نقطه ای برای موضوعات دشوار؛ و منبع سوالات تمرینی اضافی باشید. اگر در نهایت به حمایتی که یک کتاب ارائه می دهد نیاز دارید، در اوایل دوره فیزیولوژی تصمیم بگیرید تا حداکثر سود را به دست آورید.
«برای یادگیری باید بنویسم. برای فیزیولوژی چه بنویسم؟»  اول، چه نه برای نوشتن!  یادداشت ها را کپی نکنید !! کپی کردن ممکن است در مقطع کارشناسی باقی مانده باشد، اما این یک عصا منفعل و بی فکر است که زمان ارزشمند یادگیری فیزیولوژی را هدر می دهد. عادت کپی برداری را کنار بگذارید و به عقب نگاه نکنید! شما  می توانید بنویسید، اما باید فعال و مفید باشد. اولین قانون این است که صبر کنید تا بنویسید تا زمانی که چیزی در مورد موضوع بدانید. در مقابل وسوسه نوشتن خیلی زود، فقط برای اینکه احساس کنید در حال انجام کاری هستید، مقاومت کنید. نوشتار خود را به موضوع خاص تبدیل کنید. از خود بپرسید: برای این موضوع چه چیزی مفید است؟ این ممکن است به معنای ایجاد یک تصویر بصری مانند لیستی از عوامل، مقایسه ها، نمودارها، یا دنباله ای از رویدادها باشد. ممکن است به معنای جمع آوری اطلاعات در مورد یک موضوع از زوایای مختلف باشد، مانند نکات اصلی در مورد فیزیولوژی ریه جنین یا تمام نکات اصلی در مورد هورمون های قشر آدرنال. می‌توانید برای تمرین در فیزیولوژی بنویسید، جایی که دنباله‌ای را از حافظه تمرین می‌کنید، دوباره ترسیم یک نمودار انتقادی را تمرین می‌کنید (در حالی که با خودتان صحبت می‌کنید)، یا معادلات را از حافظه می‌نویسید. و البته، سوالات تمرین فیزیولوژی شامل نوشتن است.
تست فیزیولوژی هوشمند چه در امتحانات دوره و چه در مرحله 1، سؤالات فیزیولوژی نیاز به درک و کاربرد دارند، و اغلب در تصاویر بالینی بیان می شوند. آنچه برای سوالات یادآوری کار می کند برای فیزیولوژی کار نمی کند. بنابراین بهترین شیوه ها چیست؟
•شب قبل بخوابید. نه، جدی!
•ساقه سوال را با دقت بخوانید و زیر کلمات مهم خط بکشید یا برجسته کنید. رایج ترین مشکل تست زدن در فیزیولوژی پاسخ ندادن به سوال پرسیده شده است. • موضوع  سوال را به 
وضوح شناسایی  کنید و آن موضوع  را در مغز خود پیدا کنید. • در صورت امکان، پاسخ ها را پوشش دهید.

•آنقدر آهسته کار کنید تا مراحل را درست فکر کنید و مراحل اصلی تفکر خود را در حاشیه یا روی کاغذهای ضایعاتی بنویسید (در صورت ارائه). یک بار آهسته از طریق یک سوال بهتر از دو بار سریع است.
• تفکر خود را با گزینه های پاسخ مطابقت دهید و  بهترین پاسخ را انتخاب کنید. حواس‌پرت‌کننده‌ها حواس‌تان را پرت نکنند (نام شیک برای پاسخ‌های اشتباه)، بیش از حد فکر نکنید، و پاسخ‌ها را به‌طور تکانشی تغییر ندهید. موفق باشید!

خرید کتاب فیزیولوژی با تخفیف

چگونه فیزیولوژی بخوانیم؟

فیزیولوژی چیست؟

فیزیولوژی مطالعه علمی عملکردها و مکانیسم های یک سیستم زنده است. ما تغییرات مکانیکی، فیزیکی و بیوشیمیایی را که در بدن یک انسان معمولی و سالم رخ می دهد، بررسی می کنیم.

فیزیولوژی رشته‌ای است که در آن باید به جای یادآوری مفاهیم، ​​فرآیند را درک کنید. بنابراین، اگر قصد تحصیل در رشته فیزیولوژی را دارید، باید با آناتومی نیز آشنا باشید، زیرا این دو به هم مرتبط هستند. و با خرید کتاب های پزشکی و طبی با تخفیف میتوانید به خوبی آموزش های لازم را ببینید.

از سوی دیگر، فیزیولوژی یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید مطالعه کنید اگر دانشجوی پزشکی، پرستاری یا هر مطالعه مرتبط با سلامتی هستید که شامل جان انسان ها می شود. زیرا شما باید بدانید که چرا بیمار علائم و نشانه های بالینی خاصی را نشان می دهد و همچنین چرا در حال انجام تحقیقات و درمان خاصی هستید.

چگونه فیزیولوژی بخوانیم؟

در دانشکده پزشکی، فیزیولوژی یکی از موضوعات چالش برانگیز اما جالب است. دانش فیزیولوژی شما در تمام طول کار به شما کمک خواهد کرد و حتی ممکن است روزی جان یک نفر را نجات دهد.

ما همه موثرترین راه‌های مطالعه فیزیولوژی را تقسیم کرده‌ایم تا بتوانید زمان مطالعه خود را به نصف کاهش دهید و اطلاعات بیشتری را حفظ کنید تا بتوانید تست‌های خود را سریع انجام دهید.

·        محیط مناسب برای مطالعه ایجاد کنید

با ایجاد یک محیط آموزشی مناسب می توانید موفقیت تحصیلی خود را افزایش دهیدیک نتیجه سازنده از طریق ترکیبی از مدیریت زمان موثر، توانایی های خواندن و یادداشت برداری عالی، توانایی های ترسیم، توسعه تکنیک های تست گیری مناسب و کار سخت حاصل می شودتمام عوامل حواس پرتی اطراف خود را که در تمرکز شما اختلال ایجاد می کنند، شناسایی کنیدحواس پرتی خود را گرسنه نگه دارید،  تمرکز خود را تغذیه کنید ! این کلید موفقیت است.

·        آناتومی و فیزیولوژی اولیه خود را بشناسید

یادت باشه! آناتومی، فیزیولوژی و آسیب شناسی نه تنها برای آزمایش ها مفید هستند. آنها همچنین در زندگی روزمره مفید هستند. برای اینکه بفهمید در طول بیماری در بدن چه اتفاقی می افتد، لازم نیست در آناتومی و فیزیولوژی متخصص باشید. اگر این هفته در حال مطالعه فیزیولوژی مغز هستید، فقط ساختار اصلی آناتومیکی مغز، ساختارهای اطراف، خون رسانی، و نحوه تأثیر نواحی مغز بر هر عملکرد و فیزیولوژی مغز را به یاد بیاورید. بنابراین، هنگامی که استاد شما در مورد سکته در کلاس سخنرانی می کند، می توانید بفهمید که چگونه لخته خون شریان مغزی را محدود می کند و چگونه بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد.

  • سبک تدریس استاد خود را بشناسید!

هر استادی سبک تدریس خود را دارد. برخی از اساتید ممکن است یادداشت های مطالعاتی را قبل از سخنرانی به شما ارائه دهند تا بتوانید ایده ای کلی در مورد آنچه باید تهیه کنید به دست آورید. برخی از اساتید از دانش آموزان می خواهند که به طور مستقل از طریق کتاب های درسی و تحقیق یاد بگیرند. اگر چنین اساتیدی دارید، می توانید از سالمندان خود بپرسید که چگونه این موضوع را مطالعه کرده اند.

برخی از اساتید بر اساس دانشی که عمدتاً از طریق امتحانات ارزیابی می شود، تکالیف درسی و درسی را تعیین می کنند. در نتیجه باید بیشتر روی چنین موضوعات و سوالاتی تمرکز کنید.

4) سازماندهی منابع برای مطالعات

منابع متعددی برای کمک به شما در تلاش های تحصیلی وجود دارد. برای افزایش عملکرد مطالعه و تقویت مفاهیم در فیزیولوژی، باید از همه منابع و انواع رویکردهای یادگیری استفاده کنید. می‌توانید از کتاب‌های درسی ، جزوه‌های کلاس، مطالب خواندنی ، و مواد آزمایشگاهی ارائه‌شده توسط مدرس خود و همچنین منابع آنلاین مختلف در دسترس دانش‌آموزان استفاده کنید.

  • کتاب های درسی : برای مطالعه خود، همیشه از کتاب های درسی استاندارد استفاده کنید. آنها منابعی را به شما می دهند که کاملاً قابل اعتماد هستند. زیرا می‌توانید هر شک و تردید بی‌پاسخی را برطرف کنید یا فصلی را که با آن ناآشنا هستید بررسی کنید.
  • مطالب خواندنی : همیشه باید مطالب و یادداشت های خواندنی دانشگاه خود را مطالعه کنید. زیرا آنها نکات فصل به فصل را در مورد آنچه که برای تست های خود باید بدانید به شما ارائه می دهند.
  • گوگل: برای هر موضوعی، گوگل همیشه بهترین دوست ماست. برای آسان‌تر کردن یادگیری، می‌توانید یادداشت‌ها، اینفوگرافیک‌ها و تداعی کلمات را جستجو کنید. با این حال، همیشه مطمئن شوید که به منابع معتبر مراجعه می کنید. زیرا همه چیزهایی که در اینترنت پیدا می کنید 100٪ دقیق نیستند. برای اطلاعات باکیفیت و قابل اعتماد ، من همیشه از وب‌سایت‌هایی مانند Medscape، PubMed و MayoClinic استفاده و توصیه می‌کنم.
  • یوتیوب: یوتیوبرهای مختلفی وجود دارند که یادگیری را سرگرم کننده تر می کنند. در یوتیوب، بسیاری از مسائل پیچیده فیزیولوژی به روشی قابل درک توضیح داده شده است. این به ویژه برای دانش آموزانی که یادگیرنده دیداری یا شنیداری هستند مفید است.

شما می توانید به کتابخانه منابع پزشکی ما دسترسی داشته باشید ، که دارای بیش از 300 ارائه پزشکی و سایر منابع پزشکی است که برای شما در طول حرفه شما مفید خواهد بود.

·        فقط تئوری ها را حفظ نکنیدمتوجه شدم!

اگر حقایق را درک نکنید، نمی‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید. شما می توانید یک نمودار با تمام مکانیسم ها و یک برگه مطالعه برای هر بیماری ایجاد کنید. اگر سعی کنید حقایق را به خاطر بسپارید، به سرعت آنها را فراموش خواهید کرد. بنابراین، شما باید فرآیندهای فیزیولوژیکی مرتبط با بیماری را درک کنید.

·        یادداشت بردارید

شما تمام آنچه را که می شنوید به خاطر نمی آورید، اما نوشتن یادداشت به شما در به خاطر سپردن بیشتر کمک می کند. ممکن است گاهی اوقات تمام صحبت های استادتان در کلاس را متوجه نشوید. با این حال، هنگامی که به خانه برمی گردید و یادداشت های خود را مطالعه می کنید، درک بهتری از آن خواهید داشت. این یادداشت ها برای درک موضوعات ارائه شده در کتاب ها و مطالب خواندنی موسسه شما بسیار مفید خواهد بود.

این یادداشت ها همچنین بهترین راه برای گرفتن نمرات عالی در آزمون های شما هستند. قبل از امتحانات، می توانید بیشتر روی این یادداشت ها تمرکز کنید، و آنها به شما کمک می کنند تا به MCQ ها بر اساس نظریه هایی که در کتاب های درسی شما گنجانده نشده است، پاسخ دهید.

استادان همچنین ممکن است در مورد تکنیک‌های حفظ کردنی که در گذشته استفاده کرده‌اند، صحبت کنند، که اگر آنها را یادداشت کنید، به شما کمک می‌کند تا موضوع را به طور مؤثرتری بازبینی کنید. فیزیولوژی موضوعی چالش برانگیز و در عین حال هیجان انگیز است. از سوی دیگر، یادداشت برداری خوب به تنهایی به شما کمک می کند تا در امتحانات و تمرینات بالینی خود خوب عمل کنید.

·        چند فلش کارت خوب درست کنید 

فیزیولوژی یکی از ضروری ترین و اصلی ترین دروس دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری است. می توانید انواع مختلف فلش کارت مانند پرسش و پاسخ، بیماری ها و فیزیولوژی و … بسازید. قبل از امتحانات می توانید از فلش کارت هایی به صورت پرسش و پاسخ استفاده کنید.

از فصل هایی که برای شما ضروری هستند و موضوعاتی که تمایل دارید فراموش کنید، فلش کارت درست کنید. بنابراین، بازنگری بسیار آسان تر از بررسی مجدد کتاب های درسی خواهد بود.

علاوه بر این، فلش کارت ها تأثیر بصری بر مغز شما دارند که به حفظ اطلاعات کمک می کند. تئوری های کوچکی مانند «رفلکس نور» یا «فیزیولوژی تنظیم برون ده قلبی» می توانند به عنوان فلش کارت های عالی برای آماده سازی لحظه آخری عمل کنند. برای حمایت از نظریه خود، یک رگ مسدود شده را با ترومبوز بکشید تا انفارکتوس میوکارد را نشان دهد و آن تصویر برای سال ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

من در طول تحصیلم برای توصیف پاتوفیزیولوژی و تظاهرات بالینی هر بیماری فلش کارت های زیبایی طراحی می کردم. من آن را به عنوان یک کتاب الکترونیکی PDF با وضوح بالا ایجاد کرده ام که می توانید خودتان آن را دانلود و چاپ کنید .

 

·        طراحی برگه های مطالعاتی

ایجاد برگه های مطالعه برای هر امتحان، مشابه فلش کارت ها، ممکن است بسیار مفید باشد. می‌توانید با استفاده از منابع دیگر مانند یادداشت‌های سخنرانی، کتاب‌های درسی و فلش کارت‌ها، در یک صفحه یادداشت برداری کنید که تمام نکات مهم آن فصل را پوشش دهد. در نتیجه می توانید یادداشت ها را در مدت زمان کوتاهی قبل از امتحان اصلاح کنید.

برای مثال، اگر در حال ساخت یک برگه مطالعاتی در مورد فیزیولوژی قلب و عروق هستید، می توانید بخش های فرعی بیشتری مانند مکانیسم گیرنده بارور، هیپوتانسیون وضعیتی و غیره اضافه کنید و فیزیولوژی هر کدام را در یک صفحه قرار دهید. بنابراین شما می توانید مقایسه کنید و پیشرفت بیماری را درک کنید.

·        یادگاری ایجاد کنید

Mnemonics در حرفه پزشکی من بسیار مفید بوده است و کمک های حافظه عالی وجود دارد. از آنجایی که شما باید بیماری هایی را که از نظر فیزیولوژی کاملاً مشابه هستند به خاطر بسپارید، حافظه شناسی به شما کمک می کند تا آنها را جداگانه به خاطر بسپارید. اگر در مورد موضوعی که روی آن کار می کنید در گوگل جستجو کنید، تعداد زیادی یادگاری پیدا خواهید کرد. Mnemonics ممکن است به شما کمک کند اطلاعات زیادی را در مدت زمان کوتاهی حفظ کنید و می توانید از آنها برای هر موضوعی در پزشکی، از آناتومی گرفته تا جراحی استفاده کنید.

شما می توانید یادداشت های خود را بسازید و آنها را یادداشت کنید تا به شما کمک کند تا فصل را سریعتر و آسان تر به خاطر بیاورید. من در طول سال های تحصیل پزشکی ام از یادگاری های زیادی استفاده کردم. آنها به عنوان کتاب الکترونیکی برای دانلود در دسترس هستند.

·        از تداعی کلمات برای یادآوری حقایق استفاده کنید

هنگام مطالعه فیزیولوژی، با کلمات غیرعادی و چالش برانگیز زیادی روبرو می شوید که به خاطر سپردن آنها دشوار است. استفاده از تداعی کلمات به شما در این فرآیند کمک زیادی می کند.

به عنوان مثال، می توانید کلمات Thrombus و Embolus را به صورت زیر وصل کنید:

  • T ترومبوس T است – ترومبوس در یک مکان ثابت است.
  • E bolus E فرار می کند – آمبولوس از جای خود خارج می شود و به مکان های دور سفر می کند.

من عاشق این رویکردهای ساده برای مطالعه هر موضوعی، مانند یادگاری و تداعی کلمات هستم. دوستانم به خاطر ساختن یادداشت های خلاقانه برای کمک به یادآوری مفاهیم دشوار، به ویژه در فارماکولوژی، با من شوخی می کنند. اما، حتی پس از معاینات، هرگز آنها را فراموش نکردیم. آنها راه های موثری برای به خاطر سپردن هر فصل برای مدت طولانی هستند.

·        دریابید که چه نوع یادگیرنده ای هستید.

سبک یادگیری خود را انتخاب کنید. این نه تنها برای فیزیولوژی بلکه برای هر رشته پزشکی یا دانشکده پرستاری قابل استفاده است. آیا با استفاده از یادداشت ها و فلش کارت ها موفقیت داشتید؟ آیا شما دانش آموزی هستید که ترجیح می دهید با کلمات ارتباط برقرار کنید؟ از آنجایی که اکثر دانش آموزان ترکیبی از سبک های یادگیری دارند، باید مؤثرترین سبک یادگیری خود را شناسایی کنید. سپس، با روش منحصر به فرد خود، تلاش های مطالعه خود را برای کسب نمرات خوب به حداکثر برسانید. اگر بازنویسی یادداشت ها کار نمی کند، از آنها استفاده نکنید. اگر فلش کارت ها به شما کمک می کند به خاطر بسپارید، پس این کار را انجام دهید!

·        سخنرانی ها را ضبط کنید

این چیزی است که من بعد از هر سخنرانی توصیه می‌کنم تا بتوانید هر چیزی را که در طول جلسه از دست داده‌اید، پیگیری کنید. اگر اجازه دارید سخنرانی را ضبط کنید، این گزینه خوبی است. ضبط سخنرانی های خود به شما در اصلاح آنها کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در اوقات فراغت به آنها گوش دهید. این قطعاً به فرآیند حفظ تئوری های کلیدی مورد بحث در سخنرانی ها کمک می کند.

با این حال، برای ضبط و گوش دادن دوباره آن وزن زیادی قائل نشوید. به سخنرانی گوش دهید و سعی کنید نکاتی را در طول آن یادداشت کنید. زیرا اگر بعد از رسیدن به خانه سعی کنید یادداشت برداری کنید، دو بار وقت خود را تلف خواهید کرد. زیرا در دانشکده پزشکی مدیریت زمان ضروری است.

·        عالانه مطالعه کنید

مطالعه فیزیولوژی با خواندن یک رمان یکسان نیست. راهبردهای یادگیری فعال بسیار مهم هستند، به ویژه هنگامی که در مورد فرآیندهای فیزیولوژیکی که در داخل بدن ما رخ می دهد یاد می گیریم.

وقتی در حال مطالعه یک مبحث دشوار مانند فیزیولوژی هستید، زمان زیادی از شما می گیرد. در نتیجه باید به سخنرانی های استاد خود توجه کنید و از مطالب خواندنی، کتاب ها، فلوچارت ها، یادداشت های کوتاه و غیره استفاده کنید.

·        در گروه شرکت کنید.

شما همیشه مفاهیم را فوراً درک نمی کنید، به خصوص در موضوعات دشواری مانند فیزیولوژی. بنابراین کار در گروه می تواند برای برخی از دانش آموزان مفید باشد. اینکه همسالان خود فرآیندهای فیزیولوژیکی پیچیده را برای شما توضیح دهند، از شما امتحان بگیرند یا درباره مقالات گذشته بحث کنند، گاهی اوقات می تواند به شما کمک کند اطلاعات بیشتری را به خاطر بیاورید. از طرف دیگر، داشتن یک گروه دوستانه برای مطالعه انگیزه شما را برای مطالعه حفظ می کند. نشان داده شده است که آموزش همتایان در کمک به دانش آموزان برای حفظ اطلاعات بیشتر در مطالعات بسیار مفید است.

·        تکرار مهم است.

هر چه بیشتر یاد بگیرید، به احتمال زیاد بسیاری از مکانیسم های پیچیده را فراموش خواهید کرد. بنابراین، برای اینکه آنچه را که یاد گرفته اید روشن و ساده نگه دارید، باید آنچه را که یاد گرفته اید بارها و بارها تکرار کنید. می توانید یادداشت های خود را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه مرور کنید، اما تکرار برای بهبود حافظه شما ضروری است.

·        خودتان را امتحان کنید

به آزمایش دانش خود ادامه دهید. می‌توانید سؤالات خود را ایجاد کنید و با دوستانتان از یکدیگر سؤال کنید، یا می‌توانید از مقاله‌های قبلی یا نمونه‌های ارائه شده توسط مؤسسه یا اساتید خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید نمرات خوبی کسب کنید، این یک کار ضروری است زیرا دقیقاً می‌دانید که برای مطالعه چه چیزی نیاز دارید.

·        اشتباهات خود را تجزیه و تحلیل کنید.

هنگامی که خود را بررسی می کنید و اشتباه می کنید، اگر آن را با منابع مرجع خود اصلاح کنید، بعید است که آن را فراموش کنید. در نتیجه، همیشه به جایی که اشتباه کرده اید دقت کنید.

انواع کتاب های فیزیولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *