10 کتاب پرفروش که تجارت شما را موفق می کند

برای موفقیت هر کسب و کاری، مالک باید مرتباً کتاب بخواند تا دانش خود را گسترش دهد. اینها 10 کتاب برتر کسب و کار تمام دوران هستند. کارآفرینان موفق در سرتاسر جهان این کتاب‌های تجاری را به شدت توصیه می‌کنند، بنابراین حتماً آن‌ها را به فهرست خواندنی خود اضافه کنید.

10 کتاب برتر تجارت در تمام دوران

1-اسطوره الکترونیکی بازبینی شده: چرا اکثر مشاغل کوچک کار نمی کنند و در مورد آن چه باید کرد

نکته کلیدی: به جای کسب و کار خود، روی کسب و کار خود کار کنید.

مایکل گربر مثال‌های ساده‌ای ارائه می‌دهد که چگونه باید رویه‌های عملیاتی استاندارد را برای رضایت مشتریان خود ایجاد کنید. او همچنین معیارها و گزارش های مهمی را برای حفظ سلامت کسب و کار شما ارائه می دهد. در The E-Myth Revisited، این قطعاً کسب و کار شما را از تعطیلی نجات می دهد.

نقد: «این کتاب به معنای واقعی کلمه زندگی من را تغییر داد. E-Myth عامل محرکی بود که کسب و کار کوچک من را که زندگی من را کنترل می کرد، گرفت و آن را به کسب و کاری تبدیل کرد که می توانستم از راه دور اداره کنم.

2-انجام کارها: هنر بهره وری بدون استرس

نکته کلیدی: از ذهن خود به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده نکنید، از آن برای برنامه ریزی استفاده کنید.

از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، دیوید آلن، انجام کارها یکی از تأثیرگذارترین کتاب های دوران خود است. اگر به دنبال کتابی برای بهره وری هستید که به طور کامل نحوه ساختن سیستمی برای جمع آوری ایده ها را توضیح دهد، این کتاب قطعا برای شما مناسب است. GTD راه خود را برای تاجران مشتاق با ارائه درس هایی در مورد نحوه برخورد با وظایف حرفه ای و شخصی هموار می کند. همانطور که آلن می نویسد، “ذهن شما برای داشتن ایده است، نه نگه داشتن آنها.”

آلن این کتاب را از ابتدا تا انتها با در نظر گرفتن شرایط محل کار جدید بازنویسی کرده است تا آن را برای سال های آینده مرتبط تر و تازه تر کند. به راستی، انجام کارها توسط این نسل – و حتی نسل های بعدی – مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

نقد: “این زندگی من را متحول کرد!. وضوح و عمق خاص بینش و دستورالعمل‌های واضح به من کمک کرد تا دفترم را کاملاً سازماندهی کنم تا پروژه‌ها تکمیل شوند و هیچ چیز پشتیبان‌گیری نشود.»

بخوانید: 30 راه برای به چالش کشیدن روزانه

3-با انتخاب عالی: عدم اطمینان، هرج و مرج و شانس – چرا برخی با وجود همه آنها پیشرفت می کنند (از خوب تا عالی)

نکته کلیدی: رشد شما به حبس شما در محدوده مفهوم جوجه تیغی شما مربوط می شود.

این لیست بدون هیچ عنوان جیم کالینز کامل نخواهد شد. چیزی که آثار او را ارزش خواندن می‌کند این است که او شرکت‌های بزرگ و تصمیم‌گیرندگان پشت آن‌ها را بسیار عالی و دقیق معرفی می‌کند.

حتی ده سال پس از پرفروش ترین کتاب خوب به عالی، کالینز همچنان موفق شد این اثر پیشگامانه را ارائه دهد. و درست مانند هر کتابی که او تا به حال نوشته است، Great by Choice بسیار دقیق ساخته شده و با دقت تجزیه و تحلیل شده است. اگر به داستان‌های جذاب علاقه دارید، این کتاب قطعاً باید در صدر فهرست خواندنی شما قرار گیرد.

همچنین ممکن است بخواهید مطالعه اخیر کالینی با عنوان چرخاندن فلایویل: مونوگرافی برای همراهی خوب به عالی (2019) را بررسی کنید. می توان آن را به خوبی با Great by Choice جفت کرد، که هر دو از نظر خلاقانه موضوعی هستند.

بررسی: “پیامی معقول، به موقع و دقیقاً هدفمند برای شرکت هایی که تحت تاثیر بحران های کلان اقتصادی تکان خورده اند”

بخوانید: 10 کلید برای یک زندگی موفق که اثربخشی آنها ثابت شده است

4-رشته اجرا: دستیابی به اهداف بسیار مهم

نکته کلیدی: “اگر امتیاز خود را حفظ نمی کنید، فقط در حال تمرین هستید.”

چیزی که من در مورد این کتاب دوست دارم این است که چقدر می تواند ساده باشد. این جواهر به 4 رشته اجرا می پردازد – تمرکز بر موارد بسیار مهم، عمل بر روی اقدامات پیشرو، نگه داشتن یک جدول امتیازی متقاعد کننده، و ایجاد آهنگی از مسئولیت پذیری. با پیروی از این چهار رشته، می‌توانید نتایج موفقیت‌آمیزی به دست آورید، حتی اگر این امر مستلزم تغییر قابل توجهی در رفتار تیم شما باشد.

حتماً این را بخوانید تا متوجه شوید که چرا بیشتر کارآفرینان برای اهدافی که کنترلی روی آنها ندارند، اقدامات تاخیری را تعیین می کنند. این کتاب همچنین اهمیت تعیین معیارهای سرب را توضیح می دهد. واقعاً آنچه که هر رهبر باید بخواند!

نقد و بررسی: “این کتاب در مورد ایجاد تغییر است، و افراد را وادار به اجرای یک استراتژی جدید با تغییر آنچه انجام می دهند از طریق تعهد به جای پیروی است.”

5-با چرا شروع کنید: چگونه رهبران بزرگ همه را تشویق می کنند تا اقدام کنند

نکته کلیدی: همه چیز به دانستن “چرا” منجر می شود

با این شروع می‌کنم که شروع با چرا یکی از بهترین کتاب‌های رهبری است که تئوری جدید موفقیت را نشان می‌دهد. سایمون سینک موفق شد ویژگی های افراد موفق را با هم مقایسه کند و وجه مشترک آنها را پیدا کند که عامل رهبری عالی آنهاست.

با چرا شروع کنید و استدلال می کند که رهبران موفقی مانند مارتین لوتر کینگ جونیور و استیو جابز تنها اشتراکات کمی داشتند – همه سؤالات آنها از چرایی شروع شد. علاوه بر این، این کتاب توضیح می‌دهد که همه تأثیرگذاران بزرگ به یک شکل عمل می‌کنند و با هم ارتباط برقرار می‌کنند – و این دقیقاً برعکس کاری است که ما انجام می‌دهیم.

به اندازه کافی جذاب؟ برای ارضای کنجکاوی خود حتما این کتاب را بررسی کنید.

نقد و بررسی: «با چرا شروع کنید یکی از مفیدترین و قدرتمندترین کتاب‌هایی است که در سال‌های اخیر خوانده‌ام. ساده و ظریف، به ما نشان می‌دهد که رهبران چگونه باید رهبری کنند.»

6-جادوی بزرگ اندیشی

نکته کلیدی: اهداف خود را بالا تنظیم کنید … سپس از آنها فراتر بروید!

دکتر شوارتز رازهای موفقیت را از طریق The Magic of Thinking Big به اشتراک می گذارد. چیزی که میلیون‌ها خواننده (از جمله من) در مورد این شاهکار دوست دارند این است که چگونه دکتر شوارتز روش عالی را در مسیر موفقیت در هر زمینه‌ای از زندگی ما شرح داده است. فرقی نمی کند روشنفکر باشید یا نه، این کتاب به شما عادات رفتاری و فکری را نوید می دهد که موفقیت را پرورش می دهند.

Magic of Thinking Big مطمئناً برای کسانی است که می خواهند شادی و آرامش بیشتری پیدا کنند.

نقد و بررسی: این کتاب یک کتاب کلاسیک است، کتاب مقدس موفقیت، و با وجود اینکه بیش از 60 سال قدمت دارد هنوز در قفسه های هر کتابفروشی که به آن می روید یافت می شود.

بخوانید: 60 کار مفید برای انجام در زمان بحران

7-استراتژی اقیانوس آبی، نسخه توسعه یافته: چگونه فضای بازار بدون رقابت ایجاد کنیم و رقابت را بی ربط کنیم

نکته کلیدی: به جای تلاش برای شکست دادن رقبای خود، روی بی ربط کردن آنها با ایجاد یک خزانه در ارزش برای مصرف کنندگان و شرکت خود تمرکز کنید.

این پرفروش همیشه آنچه را که فکر می‌کردید در مورد موفقیت استراتژیک می‌دانستید به چالش می‌کشد. استراتژی اقیانوس آبی استدلال می‌کند که رقابت بی‌رحمانه تنها منجر به رقابت خونین بر سر صرفاً کاهش سود می‌شود. به جای تلاش برای شکست دادن رقبای خود، نویسندگان ادعا می کنند که موفقیت پایدار از ایجاد “اقیانوس های آبی” حاصل می شود.

علاوه بر این، استراتژی اقیانوس آبی رویکرد سیستماتیک را برای سازمان‌ها نشان می‌دهد تا اقیانوس‌های آبی خود را ایجاد کنند. همچنین به سؤالات بحث برانگیزی که خوانندگان در طول سال ها می پرسند، می پردازد.

نقد و بررسی: “مواد مطالعاتی شگفت انگیز و مبتکرانه … در حرفه من تفاوت ایجاد کرده است.”

بخوانید: 30 هدف که باید برای زندگی بهتر برای خود تعیین کنید

8-چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت

غذای اصلی: شما می توانید هر موقعیتی را بپذیرید و کاری کنید که برای شما کارساز باشد.

کار دیل کارنگی برای توصیه های آزمایش شده و رازهای موفقیت خود در آزمون زمان ایستاده است. چگونه دوستان خود را به دست آوریم و تأثیر بگذاریم مردم اهمیت ایجاد روابط در تجارت و فروش را به شما آموزش می دهند. به‌علاوه، این کتاب مملو از درس‌هایی است که زندگی را تغییر می‌دهند، از جمله راه‌هایی برای دوست داشتن مردم و نحوه تغییر افراد بدون برانگیختن خشم.

در حالی که این کتاب خودیاری برای افراد بی دست و پا اجتماعی مفید است، هدف آن کمک به موفقیت کسب و کار در فروش نیز است. به همین دلیل است که این کتاب شایسته است جایی در قفسه شما برای کتاب‌های تجاری که باید بخوانید.

بررسی: “اگر در زندگی با مشکلاتی روبرو هستید و به سادگی نمی توانید بفهمید که چه کاری اشتباه انجام می دهید، اینجا مکانی فوق العاده برای شروع است. در سفرتان موفق باشید!»

9-ساخته شده برای ماندگاری: عادات موفق شرکت های رویایی

نکته کلیدی: برای راه اندازی یک شرکت عالی، باید یک ایده عالی داشته باشید.

اگر می‌خواهید ایده‌های حیرت‌انگیز جدیدی درباره شرکت‌ها کشف کنید، کتاب «ساخت‌شده تا آخر» بهترین کتاب تجاری است. چیزی که این کتاب را از بقیه متمایز می کند این است که کالینز و پوراس موفق شدند شرکت های رویایی را با هم مقایسه کنند و کتابی بی عیب و نقص و خوش نوشته از آن ساختند. آنها همچنین هر شرکت برتر را از همان ابتدا تا به امروز مورد مطالعه قرار دادند تا پاسخی برای این سؤالات بیابند: چه چیزی شرکت های استثنایی را از بقیه متمایز می کند؟ و رویه‌های رایجی که این شرکت‌های بزرگ در طول تاریخ خود دنبال می‌کردند چیست؟

بخش شگفت انگیز و در عین حال ترسناکی که نویسندگان در این کتاب به آن اشاره کرده اند این است که هیچ ایده درست یا غلطی وجود ندارد – آنچه مهم است هدف، چشم انداز، ارزش ها و اشتیاق شماست.

نقد و بررسی: «ساخت تا آخر» یکی از بهترین کتاب‌های تجاری است که باید بخوانید تا به شما کمک کند به رویاهایتان برسید.

10-استارتاپ ناب: چگونه کارآفرینان امروزی از نوآوری مستمر برای ایجاد کسب و کارهای کاملاً موفق استفاده می کنند

نکته کلیدی: اکثر استارت آپ ها شکست می خورند. اما بسیاری از این شکست ها قابل پیشگیری هستند.

در این کتاب کسب و کار، اریک ریس ما را از طریق یک رویکرد جدید هدایت می کند که سرمایه کارآمدتر است و خلاقیت انسان را به طور موثرتری به کار می گیرد. استارتاپ ناب برای کسانی که مصمم به کشف مسیری موفق برای ایجاد یک کسب و کار همیشگی هستند، عالی است. من به شما می گویم که حتی کسب و کارها در سرتاسر جهان رویکرد The Lean Startup را اتخاذ کرده اند. بنابراین من به اندازه کافی مطمئن هستم که این کتاب را به هر کارآفرینی که در آنجا وجود دارد – از مشتاقان گرفته تا حرفه ای ها – پیشنهاد می کنم.

این کتاب کسب و کار به شما پیشنهاداتی را می دهد و با برخی از ابزارهای نوآورانه کسب و کار آنلاین که می توانید برای کسب و کار خود از آنها استفاده کنید صحبت می کند.

نقد: “اریک، علمی را ایجاد کرده است که قبلاً فقط هنر وجود داشت. خواندنی که برای هر کارآفرین جدی و هر مدیری که به نوآوری علاقه مند است، ضروری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *